tabletki na potencję

Tabletki na potencję – czy warto je stosować?

Wspierając swoją męskość musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Czy pigułki mogą w tym pomóc? Jeśli tak, to jakie wybierać?

Ludzki organizm, to niezwykle skomplikowana maszyneria. Co więcej, nie ma do niej instrukcji obsługi. Gdy coś nie działa tak jak powinno, często szukamy przyczyny po omacku, próbujemy naprawiać na czuja. Ewentualnie idziemy do lekarza, co z pozoru wydawałoby się najprostszym rozwiązaniem, ale są sytuacje, w których jest to niezwykle trudne. Takim przypadkiem jest nasza męskość. Przyznanie się komuś do tego, że coś z nią nie tak, że nie spełnia naszych oczekiwań, czasem wydaje nam się, że jak nie powiemy o problemie na głos, to trochę tak jakby nie istniał. Kłopoty ze wzwodem to żaden wstyd.

Z czego wynikają problemy z erekcją?

Tym, co powoduje zaburzenia męskich funkcji seksualnych są w dużej mierze czynniki środowiskowe, rozwój cywilizacji i tryb życia, który prowadzimy. Brak ruchu, praca siedząca, relaks przed telewizorem, bądź komputerem, korzystanie z samochodu nawet na krótkich odcinkach, do tego używki, alkohol, papierosy, nieodpowiednia dieta, zbyt małe ilości snu, świeżego powietrza, nadwaga, stres. Każdy z tych elementów może powodować trudności w uzyskaniu pełnej satysfakcji w sypialni, a jeśli znajdujesz u siebie więcej jak jeden, tym większe prawdopodobieństwo, że coś może iść nie tak.

Pierwsza pomoc

Zanim zaczniesz szukać przyczyn u specjalistów, zmień swój tryb życia, wycisz się, po prostu o siebie zadbaj. Przede wszystkim zacznij się ruszać. Zamiast wszędzie podjeżdżać autem, na krótkie dystanse wybierz się pieszo, rezygnuj z windy na rzecz schodów, by pokonać kilka pięter. Zacznij uprawiać jakiś sport, najlepiej na świeżym powietrzu. Biegi, jazda na rowerze, piłka, deskorolka, rolki, sporty wodne, czy nawet codzienne spacery z psem. Niezależnie od rodzaju aktywności, zyska na tym Twoja kondycja, poziom energii, układ oddechowy, układ krążenia, dodatkowo ze słońca otrzymasz tak potrzebną w procesie erekcji witaminę D.

Jedz zdrowo, zwracaj uwagę na to, by zapewniać organizmowi komplet witamin oraz składników mineralnych. Unikaj produktów wysoko przetworzonych, tłustych, cukru oraz alkoholu. Jedz często ale regularnie mniejsze posiłki, dzięki czemu zawsze będziesz miał odpowiedni poziom energii.
Ruch i właściwa dieta obniżą prawdopodobieństwo nadwagi, która również ma wysoce niekorzystny wpływ na potencję. Otłuszczone organy wewnętrzne, utrudniony przepływ krwi, do tego spadek samooceny i pewności siebie nie sprzyjają łóżkowym podbojom.

Suplementacja tabletkami na potencję

Coraz częściej krzyczą do nas z bilbordów, telewizyjnych ekranów i gazet reklamy różnego rodzaju specyfików na poprawę sprawności seksualnej. Czy faktycznie są skuteczne i bezpieczne? Niestety nie wszystkie. Wypuszczenie na rynek suplementów diety nie jest wielce skomplikowane i nie musi być poprzedzone latami badań. Należy podchodzić do nich z pewną rezerwą i dobrze sprawdzać skład takich preparatów. Najbezpieczniej jest wybierać tabletki na potencję o ziołowym składzie, wyprodukowane tylko z naturalnych składników. Istnieją bowiem zioła, rośliny, które mogą wspomóc pracę układu krążenia i naszego narządu. Są wśród nich: korzeń żeń-szenia syberyjskiego, jagoda jałowca brazylijskiego, owoce palmy sabałowej, buzdyganek naziemny, wierzbownica, miłorząb, korzeń maca, pestki dyni.
Naturalne tabletki mogą pomóc w rozwiązaniu powstałego problemu, jednak pamiętać należy, że nie rozwiążą go same, a na pewno nie trwale. Zdrowy tryb życia jest tu absolutną podstawą. Żadne preparaty nie zastąpią zbilansowanego pożywienia, ani tym bardziej ruchu i świeżego powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *